/

Jak zwiększyć liczbę followersów na Instagramie – 3 sposoby dla profili medycznych

Chcesz mieć więcej obserwujących swój zawodowy profil na Instagramie, ale nie wiesz od czego zacząć i jak to zrobić. W artykule opisuje trzy sposoby, które stosujemy u naszych klientów. Omawiam case study wzrostu liczby followersów o 78,7% w okresie kwartału. Jak zwiększyć liczbę followersów na Instagramie nie poświęcając na to dodatkowego czasu – odpowiedź poniżej.

Co zrobiliśmy, że liczba obserwujących zwiększyła się o blisko 80%

Wykorzystujemy u klienta lekarza na Instagramie najlepszych według nas metody. Klient korzysta z naszego pakietu BASIC, w którym ma obsługę 4 kanałów komunikacji (Facebooka, Instagrama, YouTuba i Tik Toka) plus obsługa płatnych reklam. Materiały to filmy (ok 80%), które samodzielnie nagrywa na podstawie otrzymanych scenariuszy. To od klienta wiemy, że przygotowanie materiału dla nas zajmuje mu mniej niż pół godziny tygodniowo.

Złota zasada osiągania korzyści z mediów społecznościowych

Każdy, kto chce uzyskać korzyści ze swojej obecności w mediach społecznościowych, np. zwiększyć liczbę followersów, pozyskać nowych pacjentów – inwestuje swój czas i pieniądze. Im więcej swojego czasu poświęcisz na rozwój swoich mediów, tym mniej potrzebujesz zapłacić za reklamę i obsługę. Im więcej wydajesz na reklamę i obsługę, tym więcej masz czasu dla siebie.

Nasze 3 sposoby na to jak zwiększyć liczbę followersów na Instagramie

Promowanie płatne filmów na Instagramie

Pierwszy sposób to umiejętne promowanie filmów zamieszczanych na Instagramie z poziomu Menedżera reklam Facebooka. Jest to sposób wygodny dla naszych klientów, nie angażujący ich czasu i zapewniający nie tylko wzrost liczby followersów, ale również utrzymanie aktualnych i pozyskanie nowych pacjentów. 

Na instagramie przybywa zarówno użytkowników jak i profili zawodowych, w tym profili medycznych. Część lekarzy i placówek medycznych od początku realizuje określone strategie marketingowe i zatrudnia agencję w celu promowania swoich usług, wzmacniania wizerunku i zwiększania zasięgu

Instagram jest medium, na którym Facebook chce zarabiać i zachęca wydających pieniądze na reklamy do dalszych inwestycji, dbając o ich zadowolenie, poprzez dobre wyniki. Odpowiadając jednym zdaniem na tytułowe pytanie – jak zwiększyć liczbę followersów na Instagramie – wykupując reklamy.

Filmy – lubimy oglądać

Instagram powszechnie uznawany jest za medium, w którym królują zdjęcia. Ostatnie zmiany na insta (dodanie rolki, zmiana IGTV na “filmy”) zwiększają udział treści wideo. To na filmach z dodanymi napisami, wykorzystywanymi również w płatnych reklamach, opieramy strategię komunikacji z potencjalnymi i aktualnymi pacjentami.

Według Instagram Engagement Report 2021 przygotowanego przez HubSpot i Mention wideo jest drugim najbardziej angażującym rodzajem postów na Instagramie. Zaraz po karuzeli i przed zdjęciami. Rodzaj preferowanych form treści przez użytkowników Instagrama zmienił się w stosunku do lat 2019 i 2020. 

Live – być tu i teraz – to Instagram lubi najbardziej

Format jakim jest live, sprawia, że Ty i Twoi widzowie jesteście bardziej zaangażowani w korzystanie z Instagrama. Live’y są premiowane przez media – użytkownicy otrzymują dodatkowe powiadomienie, gdy rozpoczyna się transmisja, mają większe zasięgi niż filmy, to dodatkowa premia za Twoje zaangażowanie.

Live pozwala zwiększyć zaangażowanie Twoich fanów. Możesz zadawać pytania i prosić o odpowiedź w komentarzach, możesz zachęcać do polubienia Twojego profilu i oznaczania zdjęć Twoim hashtagiem. Podczas live możesz proponować zabawy typu wyzwania i rozdawać prezenty, np. książki, vouchery lub konsultacje.

Dodatkowo, jeżeli live będzie trwał powyżej minuty, możesz go opublikować – zyskując kolejny film na swoim profilu.

Dodatkowe wskazówki – jak zwiększyć liczbę followersów na Instagramie

W internecie i raporcie, o którym wspomniałem, znajdziesz dodatkowe wskazówki do swoich działań na Instagramie, takie jak godziny publikacji, stosowanie hashtagów, tworzenie innych rodzajów postów czy długości tekstu. Nie będę ich tutaj opisywał i powielał treści dostępne w innych miejscach.

Dodatkowe wskazówki pomogą zwiększyć liczbę Twoich obserwujących  o kilka procent kosztem Twojego czasu i zaangażowania. W ImageMed w pierwszej kolejności skupiamy się na metodach, które dają 80% skuteczności, a potem dbamy o pozostałe, które mogą dać dodatkowe 20% zasięgów.

Cały artykuł w jednym zdaniu:

Chcesz mieć więcej followersów ustaw reklamę, publikuj filmy z napisami i rób live’y.

Wiedza

Gdzie znajdziesz więcej wiedzy, przykładów i gotowych rozwiązań?

Kontakt

Napisz do nas, gdy:

Chcesz pozyskiwać więcej pacjentów, w tym wysokobudżetowych? 

Chcesz budować markę osobistą lekarza?

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie będzie widoczny